INFORMACJE:| KULTURA |
14.01.2007 Niedziela
XV Finał WOŚP Rychwał 2007 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już o godzinie 8.30 rozpoczęto kwestowanie w Rychwale.
Dla XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2007 roku zebraliśmy kwotę 12293,52 zł. Większość imprez w zorganizowanych ramach XV Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale, w restauracji Rodos, i w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rychwale.
Temat XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Po raz drugi dla uratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Sztab XV Finału WOŚP mieścił się w Gimnazjum im. Jana Pawła II, ul, Sportowa 11. Kwestowało 142 wolontariuszy - uczniów z całej gminy Rychwał. Zebrali oni aż 60% całej kwoty pieniędzy przelanych na konto WOŚP.
Konto WOŚP zasiliły również : licytacja, bufet remizy OSP Rychwał, loterie fantowe, Szkoła Podstawowa w Grochowach, Szkoła Podstawowa w Jaroszewicach Grodzieckich, restauracja Rhodos w Rychwale.

Oto tylko wybrane fragmenty imprez zorganizowanych w ramach WOŚP w Rychwale:

Powiększ zdjęcie
 • turniej siatkówki
 • baśn teatru lalek
 • galeria obrazów Rychwalskie klimaty – 2006
 • występy grup tanecznych
 • >koncert zespołu PineSKA
 • Andrzej Rybiński
 • światełko do nieba - akcja WOŚP
 • licytacja
 • występ zespołu REMS
 • bufet

Turniej siatkówki

O godz. 14.00: w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rychwale odbył się turniej piłki siatkowej, w którym zmierzyły się trzy drużyny:

 1. Nauczyciele - (kapitan: Roman Drewniacki),
 2. Absolwenci Gimnazjum - (kapitan: Piotr Kozanecki),
 3. Klub Sportowy Kałużni - (kapitan: David Kałużny).

Dobre odbiory zagrywki Maksyma Szumigalskiego (Absolwenci) nie zdołały jednak powstrzymać doświadczenia powracającego do formy Piotra Wesołowskiego (Nauczyciele). Mistrzowie Turnieju Nauczycieli Powiatu Konińskiego roku 2006 - Nauczyciele - nie dali szans przeciwnikom, zwyciężając pewnie wszystkie spotkania stosunkami setów 2:0.

Rozegrano trzy spotkania, do dwóch wygranych setów:

 • Mecz 1: Nauczyciele - Absolwenci (2 : 0), małe punkty: (25-15,25-13)
 • Mecz 2: Nauczyciele - Kałużni (2 : 0), małe punkty: (25-21,25-17)
 • Mecz 3: Kałużni - Absolwenci (0 : 2)
Wyniki turnieju siatkówki:
 1. miejsce - Nauczyciele
 2. miejsce - Absolwenci Gimnazjum
 3. miejsce - Klub Sportowy Kałużni

Baśń Pieśń o przyjaźni

Powiększ zdjęcie

O godz. 15.00 w sali remizy OSP Rychwał Poznański Teatr Lalek przedstawił baśń dla dzieci pod tytułem Pieśń o przyjaźni.

Galeria obrazów Rychwalskie klimaty - 2006

Od godz. 15.00 w sali bankietowej restauracji Rhodos można było, przy kameralnie brzmiącej muzyce na żywo, obejrzeć galerię obrazów.

Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie

Rychwalskie Klimaty - Rychwał 2006, to prezentacja plenerowych prac jedenastu plastyków, którzy w dniach od 17 do 24 lipca 2006, utrwalili na obazach widoki Rychwała i okolic.
Każdy, kto to widział, i jest mieszkańcem Rychwała lub okolic, rozpoznał z pewnością większość konkretnych widoków teraźniejszości za oknem; i niestety - już także przeszłości !

Zapraszamy do: Galeria obrazów Rychwalskie Klimaty - 2006

Grupy i zespoły taneczne

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

O godz. 16.00 scenę remizy OSP zajęły występy grup tanecznych: zespół taneczny z Grodźca, z Gimnazjum w Rychwale, oraz jak zwykle widowiskowe występy Mażoretek Orkiestry Dętej OSP Rychwał.

Koncert muzyczny grupy PineSKA

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

Ok. godz. 17.00 na scenie remizy OSP Rychwał wystąpił młodzieżowy zespół muzyczny PineSKA. Grupa pochodząca z Konina swe alternatywne brzmienie zaprezentowała mieszanką muzyki punka, reagge oraz ska.

Andrzej Rybiński - gwiazda wieczoru

Ok. godz. 19.00 na scenie remizy OSP w Rychwale wystąpił z gitarą Andrzej Rybiński.Artysta grał w znanym chyba każdemu zespole 2+1. Usłyszeliśmy przeboje od lat siedemdziesiątych docenianego barda muzyki estradowej - "Nie liczę godzin i lat".

Światełko do nieba - WOŚP

O godz. 20.00 kto mógł, wysłał w stronę nieba Dobrych Aniołów. Symboliczne światełka zabłysły w całej Polsce jednocześnie. Ich blask rozświetlił planetę ziemię w kosmosie.

Licytacja fantów

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

O godz. 20.05 rozpoczęła się licytacja pamiątek i gadżetów dla XV Finału WOŚP.
Największą atrakcją licytacji, była maskotka Królik, wylicytowana za 250 zł, przekazana do powtórnej licytacji, poszła za 140 zł.
Niektóre zdobycze licytacji, były bardzo interesujące...

Występ kaliskiego zespołu REMS

Od godz. 21.00 grał zespół REMS.
Grupa pochodzi z Kalisza.
Swoimi przebojami zagrzewała zebranych w sali remizy do tanecznej zabawy.

Bufet w Remizie OSP Rychwał

Do końca imprezy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale czynny był bufet.
Zupa gulaszowa, pieczone kiełbaski, kaszanka, gorąca herbatka i kawa, słodycze i świeże, apetycznie wykonane ciastka kremowe, oraz smakołyki nie tylko dla dzieci. Za te specjały cena była dobrowolna.

Powiększ zdjęcie

O profesjonalne brzmienie całej imprezy dba od lat nasz nadworny inżynier dźwięku Krzysztof Jurczak.