INFORMACJE:| KULTURA |
24.03.2015 Wtorek
Koncert Zhenja Urich Koncert w Rychwale - Zhenja Urich

21 marca 2015 roku w Remizie OSP w Rychwale gościł u nas gitarowy bard Zhenja Urich. To wyjątkowo ciekawe wydarzenie zawdzięczamy Stowarzyszeniu Niezależna Formacja Kulturalna Grupa Żerków.

Zhenja Urich (Жена Урих) przedstawiony nam został jako Żyd urodzony w Rosji i mieszkający w Niemczach. Zhenja pasuje nawet do naszego miasta, które przed wojną było przecież zamieszkane głównie przez Żydów. Ta mieszanka narodowości drzemiąca w Zhenji niewątpliwie ma swoje odbicie w jego artystycznej twórczości. Chociaż był to już drugi koncert artysty tego dnia, to charyzmy mu nie brakowało.

Sala OSP tego wieczoru nie była taka jak zwykle. Światło klimatycznie zaciemnione, na stołach rozstawiono świece i rozsypano płatki róż. Artysta nie występował na znanej nam scenie (podwyższeniu), lecz na dole, tuż przy krzesłach publiczności.

Zhenja śpiewał (po rosyjsku), grał na gitarze, harmonijce ustnej i jakimś gwizdku. Chociaż język rosyjski mógł sprawić problem młodszym uczestnikom koncertu, to w większości publiczność rozumiała poezję śpiewaną.

Bd poczenia z baz danych. Bd:Access denied for user 'aa30560_adminry'@'az0016.srv.az.pl' (using password: YES)